Czym kierować się przy wyborze koloru listew?

Szeroka oferta listew przypodłogowych, materiałów ich wykonania i kształtów, sprawia, że niemal do każdego gatunku drewna i paneli jesteś w stanie dobrać pasujące wykończenie. Wielu producentów oferuje panele z dopasowanymi kolorystycznie listwami. W przypadku kiedy kolor dobierasz samodzielnie, warto, byś zastanowił się, jaki cel mają spełniać te wykończenia podłóg: czy powinny pełnić funkcję dekoracyjną we wnętrzu, czy może zależy Ci na tym, żeby nie rzucały się w oczy.

alternative

Listwy przypodłogowe i aranżacja

Jeśli zdecydujesz się na odważniejszą stylistykę wnętrz i chcesz dobrać listwy w kolorze odmiennym od odcienia podłogi czy posadzki, możesz wtedy dopasować ich barwę pod kolor ścian. Choć listwy staną się wówczas mniej widoczne, będą stanowić swoistą kompozycję ze ścianami wnętrza, co sprawi, że samo pomieszczenie wyda się optycznie wyższe niż w rzeczywistości. Dopasowanie listew do ścian jest także doskonałą opcją dla tych, którzy nie traktują listew przypodłogowych jako elementów dekoracyjnych, wpływających na estetykę wnętrza. Zwolennicy intensywnych barw, którzy będą mieć problem z doborem odcieni listew pasujących pod kolorystykę ścian, mogą wtedy dobrać listwę z możliwością jej przemalowania. Istnieje także opcja dopasowania listew przypodłogowych pod stolarkę np. ciemnych drzwi, co zapewnia wyjątkowo harmonijne wykończenie pomieszczenia.

alternative

Listwy podłogowe białe

Jest to klasyczne rozwiązanie, które każdemu wnętrzu doda elegancji. Białe wykończenie wpływa także na optyczne powiększenie pomieszczenia. Uniwersalny kolor bieli pomaga w sytuacjach, kiedy nie możesz dopasować idealnego koloru listwy do paneli, które położyłeś. Może się także zdarzyć sytuacja, kiedy nie jesteś w stanie dobrać listew także pod jaskrawe kolory podłóg, warto wówczas postawić na ponadczasową biel. Wówczas listwy przypodłogowe będą stanowiły element dekoracyjny i oddzielą wyraźnie ściany od podłogi.

Białe listwy podłogowe pasują do każdego rodzaju podłoża. Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów i wzorów listew, w zależności od rodzaju posadzki czy paneli, możesz dobrać lakierowane listwy typu MDF bądź wykonane z litego drewna zabarwionego na biało. 

Rodzaje listew przypodłogowych

W sklepie Ilistwy znajdziesz szeroki wybór białych modeli listew przypodłogowych MDF, z których polecane są następujące modele:
listwy MDF LED – innowacyjne rozwiązanie z funkcją LED doda każdemu wnętrzu specyficznego klimatu,
listwy MDF angielskie i premium – zapewniają wyjątkowy efekt dekoracyjny, a w celu ochrony koloru i zwiększenia ich trwałości są pokryte kilkoma warstwami lakieru.
Wszystkie listwy przypodłogowe w podanym sklepie możesz nabyć w atrakcyjnej cenie. Dokonując zakupu, otrzymasz gwarancję wysokiej jakości surowców oraz solidnej i trwałej konstrukcji, która pozostanie w niezmienionym stanie przez lata.